Antrenorii noștri sunt campioni naționali!

În perioada 5-11 iulie 2021 s-au desfășurat Campionatele Naționale de șah pentru veterani în localitatea Techirghiol. Antrenorii noștri Luiza Marin, Otilia și Ștefan Baciu au cucerit numeroase medalii la probele disputate în cadrul acestui campionat.

Luiza Marin deține trei titluri naționale la probele de șah clasic, șah rapid, dezlegări de probleme și o medalie de bronz la proba de blitz.

Ștefan Baciu deține titlul național la șah clasic și medalia de argint la șah rapid, iar Otilia Baciu întregește seria frumoaselor rezultate cu o medalie de argint la blitz și una de bronz la șah rapid.

Frumoasa experiență a acestor campionate și bucuria rezultatelor  vor fi împărtășite cu mult drag copiilor clubului nostru. Felicitări!

Antrenori Techirghiol 2021

Colaboratori