Am aprins luminile de Crăciun în parcul Drumul Taberei!!!

Băieții noștri de bronz, Iustin Toma, Andrei Nicolaescu şi Bogdan Antohi, au aprins luminile de Crăciun în parcul Drumul taberei!

Medaliaţii din acest an ai clubului nostru la Campionatele Naționale de șah pe echipe au aprins luminile de Crăciun în cursul unei festivităţi organizate de Primăria Sectorului 6 în Parcul Drumul Taberei, cu ocazia deschiderii Târgului de Crăciun ”West Side Christmas Market”.

Primarul sectorului 6, Ciprian Ciucu, a discutat cu Iustin, Andrei şi Bogdan, fiind încântat de performanţa lor. Sub privirile unei numeroase asistenţe care a numărat secundele, Iustin, Andrei şi Bogdan au apăsat pe buton, iar parcul şi târgul de Crăciun amenajat în cuva lacului de agrement au început să strălucească în lumina multicoloră a becurilor.

Iustin Toma (14 ani), Andrei Nicolaescu (13 ani) și Bogdan Antohi (13 ani) sunt elevi de gimnaziu şi jucători de şah, legitimaţi la ACS MM Mihail Marin din cartierul Drumul Taberei.

Echipa clubului de şah ACS MM Mihail Marin din sectorul 6 a fost pregătită de maestrul FIDE Ştefan Baciu.

Mult succes mai departe, băieți!

Colaboratori